10 Kw Güneş Enerjisi Sistemi ile Para Kazanma

Yani saatte 10 KW uretimi icin 71 metrekare yere ihtiyaciniz olacaktir.  Resmi gazetede yayınlanan habere göre 10 Kw Şebeke Bağlantılı Güneş Enerjisi Sistemi kurabilir, kendi elektriğinizi üretebilir ve fazlasını şebekeye satarak para kazanabilirsiniz. Villanız da, işyerinizde, otoparkınızda, binanızın çatısında ve dış cephesinde uygulama yapılabilir ve proje len dire bilirsiniz. Güneş, Dünyamızın yaşam döngüsünü sağlaması için en önemli ısı, ışık ve enerji kaynağı olmaya devam ederken gelişen son teknoloji sayesinde artık Güneş Paneli ile Her yerde bedava elektrik üretebiliyoruz.

10 Kw Şebeke Bağlantılı Güneş Enerjisi Sistemi Nedir?

Güneş paneli ile elektrik üretmemiz günümüzde artık mümkün. Gelişen teknoloji sayesinde herkez güneş paneli ve güneş paneli sistemi alarak  ihtiyacına uygun olarak bedava elektrik üreterek ihtiyacını karşılayabilmektedir. Bu konuda ülkemizde Milli Enerji politikası ile yola çıkılmış ve Yenilenebilir enerji alanlarında bir çok yatırım yapılmıştır. Enerji bakanlığımızda ülkemizin güneş potansiyelini göz önüne alarak ve bunu her bireyin değerlendirmesini istemesi ile birlikte 10 kw şebeke bağlantılı güneş enerjisi sistemi’ni herkezin kurabilmesi için yeni bir yönetmeliği 2018 Yılında çıkartmış bulunmaktadır. Bu yönetmelik sayesinde Elektrik abonesi kendi çatısında, bahçesinde, binasında ve dış cephesinde  üst sınırı 10 Kw Şebeke Bağlantılı Güneş Enerjisi Sistemi kurabilir. Üretmiş olduğumuz enerjiyi kendimiz kullanabilir ve fazlasınıda şebekeye satarak rahatlıkla para kazanabiliriz.

10 Kw Şebeke Bağlantılı Güneş Enerjisi Sistemi Nasıl Kurulur?

İlk aşama olarak başvurularımızı bağlı bulunduğumuz enerji dağıtım şirketine yapmamız gerekmektedir.

37 Adet 270 Watt güneş paneli

11-15 kw inverter

Solar Kablo

Panel Ayakları tutacakları

Proje kabul dosyaları vs.

bunları halletmek için tabi ki profesyonel bir ekip gerekli eğer talep olursa yorum kısmından bize yazarak size en yakın ve güvenilir ekipleri yönlendirme gayretinde olucaz

Her halukarda herhangi bir devlet yardimi olmadan dahi 4-6 sene icerisinde yukarda belirttigim gibi butun masraflari cikarmaniz mumkun. Daha detayli bilgiler icin lutfen sorularinizi iletiniz.