BU YAZ ELEKTRİK FATURANIZDA TASARRUF İÇİN 17 İPUÇU

 1. Klimanızın çalışmasını ayarlama;  Odanızı daha hızlı soğutmayı ümit ederek, havalandırmayı klimanızı tam açmak için ayarlarını yap. (bunlar elektrik tüketir!) Bunun yerine, klimanızı ılımlı bir fan hızı ile yaklaşık 25 ° C’ye ayarlayın. Yavaş ve istikrarlı bir şekilde evinizi serinletirken yarışı kazanır.
 2. Isıtma ve Soğutma kaçaklarını kontrol ediniz. Soğuk havanın klimalı odanızdan çıkabileceği, kapının altında ve açık pencerelerle çıkabileceği yerler için uyanık olun. Soğuk havayı içeride tutmak için kapının alt kısmına rulo havlu yerleştirin. Tüm pencerelerinizin tamamen kapalı olduğundan emin olun ve odadan giren ısı miktarını önemli ölçüde azaltmak için perdelerinizi veya panjurlarınızı çekin.
 3. Uzaktan kumandaya ulaşmadan önce, bunun yerine bir fan açmayı düşünün. Fanlar, klimalardan çok daha verimlidir, ancak sıcak bir günde sizi serinletirken son derece etkili olabilirler. Fan kanatlarınızı tozdan koruyarak, daha aerodinamik olacak ve çalışacak daha az güç gerektirir. Odadan çıkarken fanı kapatmayı unutursanız bonus puanları.

 4. Aynı şekilde düzenli olarak servis yaparak arabanıza dikkat ettiğinizde, klimanız da düzenli olarak servis ediliyorsa daha iyi performans gösterecektir. Soğutma mekaniği, klima filtrelerinizdeki küf, bakteri ve diğer birikintileri gidermek için yüksek basınçlı temizleyiciler kullanır. Eğer servisten ayrılırsanız, klimanız evinizi soğutmak için çok fazla çalışmak zorundadır ve yol boyunca ekstra kilovatlar çiğnemektir.

 5. Yaz, güneşin batmaya kıyasla daha uzun günler anlamına geldiği anlamına gelir. Yemek masasının etrafına süzülmek yerine, alacakaranlık pikniği için dışarı çıkın. Dışarıda kızartma yapmak, mutfağınızı bir sıcak fırın veya soba üstü ile ısıtmayacağınız anlamına gelir. Dışarıda harcama süresi, televizyonu, bilgisayarı ve içindeki kullanılmayan ışıkları kapatarak elektrik tasarrufu yapmanızı sağlar. Bu kaliteli zamanın çoğunu sevdiklerinizle birlikte çocuklarınızla bir top atmak ya da soğuk bir içecekle gündüz etkinliklerini yakalamak.
 6. Dışarıda bir akşamın tadını çıkarırken, güneş enerjili fenerlerin arka bahçenize, havuzun etrafına, ağaçlardan sokularak ve bahçe yolunu aydınlatması için bir ortam hayal edin. Bu aydınlatma çözümlerinin, günün erken saatlerinde yakalanan güneş enerjisinden güç aldıkları için koşacak hiçbir maliyeti yoktur.
 7. Enerji verimliliği söz konusu olduğunda havuz pompaları çok yol kat etti. Çoğu zaman, elektrik fiyatlarının daha düşük olduğu günlerin daha ucuz saatlerinde çalışmasını sağlayan bir zamanlayıcı çalışma seçeneğine sahiptir. Bazıları ayrıca eski okul havuz pompalarından daha az elektrik kullanan enerji tasarrufu modlarına da sahiptir. Geleneksel pompalardan daha pahalıya mal olsalar da, uzun vadede yüzlerce doları elektrik maliyetlerinden kurtaracaklar.
 8. Bir saniyeden daha az sürer ve az çaba gerektirir, ancak yoğun yaşamlarımızda tembel olmak kolaydır. Evinizde takılı ancak şu anda kullanımda olmayan tüm elektrikli aletleri durdurun ve düşünün. Bekleme modunda bile, televizyonlar, çamaşır makineleri, çamaşır kurutucuları, su ısıtıcılar, bilgisayarlar, oyun konsolları ve telefon şarj cihazları elektrik tüketmektedir. Bir sonraki elektrik faturanızı gereksiz yere artırmadan bu damlama suyunu durdurmak için bunları duvardan kapatın.
 9. Yeni cihazlar için alışveriş yaparken, sadece harika özelliklere ve trend stiline bakmayın. Her cihazdaki enerji verimliliği yıldız derecesini kontrol ettiğinizden emin olun ve satın alma kararınızı yönlendirmek için bunu kullanın. Daha düşük bir yıldız derecesine sahip çamaşır makinesi, daha yüksek bir yıldız derecelendirmesine sahip olandan daha ucuz bir fiyat etiketine sahip olsa da, cihazın kullanım ömrü boyunca elektrik kullanımında size daha pahalıya mal olacaktır.
 10. Kendi cihazlarınıza bırakılmış olan buzdolabınız, gç faturanızdaki en büyük kanallardan biri olabilir. Yılın 365 günü 24 saat açıktır. Bu yaz biraz sevgi vererek, kesinlikle gerekli olandan daha fazla maliyetli olmadığından emin olun. Mühürler yok olmaya başladıysa, değiştirin. Buzdolabınızın üstü ve arkası tozluysa, onlara bir vakum verin. Dondurucu buzlanırsa, buzunu çözdürün. Optimum enerji verimliliği için, buzdolabınızdaki sıcaklığı yaklaşık 3-5 ° C’ye ve dondurucunuzu -18 ° C’ye ayarlayın. Son olarak, eğer o eski bira dolabını açmak için kendinize getirebilirseniz, her yıl yüzlerce dolar elektrik tasarrufu sağlayabilirsiniz.
 11. Mikrodalgada değil, buzdolabında donmuş etleri çözerek aynı anda para biriktirirken, gıda zehirlenmesine karşı kendinizi koruyun. Evet, önceden plan yapmalısın. Evet, daha uzun sürüyor. Ancak, bir gecede buzdolabında etin eritilmesiyle, kısmen dışarıda pişirilmesinin aksine, yine de ortada donmuş olarak, daha istikrarlı bir şekilde çözülecektir. Ayrıca mikrodalganızı gereksiz yere çalıştırarak daha fazla güç harcamazsınız.
 12. Bu yaz air con filtrelerinizi temizlemenizi tavsiye ettik. Aynısı bulaşık makinenizdeki ve çamaşır makinenizdeki filtreler için de geçerlidir. Cihazlarınızı temiz tutarak, çok sıkı çalışmak zorunda kalmazlar ve bu nedenle daha az enerji tüketirler. Bu sırada, bulaşık makinenizi ve çamaşır makinenizi yalnızca soğuk suyla çalışacak şekilde değiştirmeyi düşünün. Bunu yapmak, su ısıtma maliyetlerinden tasarruf edecektir. Bu cihazların sadece, tam bir yük için yeterince kirli bulaşıklar veya kirli kıyafetleriniz olduğunda çalıştırılması, elektrik faturanıza da para kazandırır.
 13. Kirli kıyafetlerden bahsetmişken, bu parlak, güneşli günlerden en iyi şekilde yararlanın, çamaşırlarınızı çamaşır kurutma makinesinde değil, çamaşır makinesinde kurutun. Sadece enerji tüketiminizi önemli ölçüde azaltmakla kalmaz, aynı zamanda yıkama işleminiz de ücretsiz bir leke çıkarıcı, bakteri öldüren güneş ışığı alır.
 14.  

  Yazın sıcağında su ısıtıcınızın kavurucu sıcak su üretmesine gerek yoktur. (Zaten yılın bu zamanında sıcak duşa ihtiyacı var!?) Su sıcaklığını armatürlerinize 50 dereceye kadar sınırlayan bir tavlama vanası takmayı düşünün. Çoğu insan 38-41 derece arasında duş aldığından, buharlı sıcak duşlar için hala bol miktarda sıcak su mevcuttur.

 15. Bir güneş sıcak su sistemi kurarak güç faturalarınızda tasarruf edin. Güneş enerjili sıcak su sistemi ücretsiz olarak çalıştığında, neden su ısıtmak için elektrik ödersiniz? Elektrik fiyatlarının daha ucuz olduğu zamanlarda suyunuzun yoğun olduğu zamanlarda suyunu ısıtmak için güneş enerjili sıcak su sisteminizde zamanlayıcı ve termostatı bile ayarlayabilirsiniz.
 16. Bu yaz elektrik faturanızı azaltmanın en etkili yöntemlerinden biri, elektrik tedarikçilerine olan bağımlılığınızı azaltmak ve evinize güç sağlamak için güneş enerjisini kullanmaya başlamak. Çatınıza güneş panelleri kurarak, finansal geleceğinize yatırım yapıyorsunuz ve potansiyel olarak gelecek yıllarda binlerce dolar tasarruf ediyorsunuz.
 17. Halihazırda bir güneş enerjisi dönüştürücüsüyorsanız, enerji tüketiminiz üzerinde daha da fazla kontrol sağlamak için sisteminize pil eklemeyi düşündünüz mü? Pil teknolojisini benimseyerek güneş panellerinin ürettiği elektriği şebekeye göndermek yerine ürettikleri elektriği depolayabilirsiniz. Daha sonra pilinizde sakladığınız elektriği akşamın ilerleyen saatlerinde ve şebekeden güç almak için daha pahalıya mal olan yoğun zamanlarda kullanabilirsiniz. Yaz güneş panelleri en üretken olduğunda, güneş enerjisi sisteminize pil depolama eklemek için ideal bir zamandır.