Güneş enerjisinin kullanımını en üst düzeye çıkarmanın en büyük zorluklarından biri, güneşin parlamadığı zamanlarda bile elektrik üretmesini mümkün kılıyor – hem geceleri hem de zorlu havalarda. SunShot Initiative, yoğun güneş enerjisi ile bütünleşen çok çeşitli enerji depolama araştırması finanse ederken, SunShot , 2016 yılının Ocak ayında, Sürdürülebilir ve Bütünsel Enerji Depolama ve Güneş Enerjisi Entegrasyonu (SHINES) ile fotovoltaik (PV) uygulamasına kafa yormaya başladı. finansman programı.

Altı SHINES projesi, ölçeklenebilir, güvenli, güvenilir ve uygun maliyetli entegre fotovoltaik (PV) ve enerji depolama çözümleri geliştirmek için çalışıyor. Bu projeler üç yıllık performans döneminin yarısına geldikçe, nihai olarak kamu hizmetlerinin ve tüketicilerin güneş enerjisi depolama sisteminden faydalanmasına olanak sağlayacak çözümler üretmeye yönelik kayda değer bir ilerleme kaydettiler.

Elektrik Enerjisi Araştırma Enstitüsü (EPRI) projesi, enerji depolama ve yük yönetimi teknolojisini test etmek için beş yardımcı program ile çalışıyor . Şimdiye kadar, ekip, PV, pilleri, akıllı ev teknolojisini ve hava tahmini ekipmanlarını kuzeybatı Florida’daki iki bitişik eve entegre eden bir prototip sistemi kurdu.

Bu uydu görüntüsü, EPRI’nin enerji depolama projesini gerçekleştirdiği Florida evlerini göstermektedir.
Bu uydu görüntüsü, EPRI’nin enerji depolama projesini gerçekleştirdiği Florida evlerini göstermektedir.
Araştırmacılar, tüm teknolojilerin hava durumu tahminlerine dayalı olarak gücü nasıl oluşturup depolamak için etkileşimde bulunduğunu daha iyi anlamak için her evin kurulumuna müdahale ediyor. Bu, sistemin bir fırtına olduğunda otomatik olarak enerji depolamasına yardımcı olacak ve evin aktif güneş ışığı olmadan güneş enerjisine güvenmesini sağlayacaktır. Bu teknoloji aynı zamanda elektrik şebekesi operatörlerinin şebekedeki şebeke enerjisinin arz ve talebini dengelemelerine de yardımcı oluyor. Konut prototip sistemi ile birlikte, EPRI ekibi yakın gelecekte ticari ölçekli prototipler inşa edecek.

Teksas’taki Austin Energy, enerji depolama teknolojisini enerji yönetim araçlarına entegre ederek, hizmet bölgelerindeki evlerin ürettiği güneş enerjisinin daha iyi kontrol edilmesine olanak sağlıyor. Evler güneş enerjisi ürettiğinde, bu güç bir yardımcı programın besleyicisine akar. Austin Energy’nin yarattığı yeni dağıtılmış enerji kaynağı optimizasyonu ile, bu enerji artık büyük akü depolama tesislerine yönlendirilebilir; böylece hizmet, ihtiyaç duyulduğunda bu güce güvenebilir.

Güneş enerjisi depolamak için kullanılan batarya sistemi.
Teksas’taki Austin Energy, daha sonra kullanmak üzere güneş enerjisini koruyacak pilleri barındırmak için enerji depolama tesisleri inşa ediyor.
Bu araç, projenin geri kalanı boyunca rafine edilmeye devam edecek, ancak gelişimi, ekibin bu yeni depolama sistemini içeren enerji depolama tesisleri inşa etme planları ile ilerlemesine olanak sağlıyor. Austin Energy bu işten yararlanan tek varlık değildir. Hizmet programı bir şablon geliştirmektedir, bu nedenle ülke genelindeki diğer hizmetler bu projeye dayanan benzer sistemleri uygulayabilir.

Diğer projelere benzer şekilde, Carnegie Mellon Üniversitesi (CMU), PV ve enerji depolamayı içeren bir yardımcı işletme çerçevesi geliştiriyor . Ekibin eşsiz algoritması, bir çatı güneş dizisi ve yardımcı program arasındaki iletişim arızalarını önler. Eğer bir şey ters giderse, bazı güç hatlarını deviren bir fırtına gibi, sistem bir bütün olarak, herhangi bir arızalı cihaza veya iletişim arızalarına bakılmaksızın çalışabilir. Bu esneklik, özellikle ağır hava koşullarına eğilimli alanlarda, kamu hizmetleri için önemli bir özelliktir. Algoritma tamamlandığında, CMU için bir sonraki adım, Vermont Electric Cooperative’deki besleyicilerdeki teknolojiyi sahada test etmektir.

SunShot Girişimi hakkında daha fazla bilgi edinin
Güneş Enerjisi Teknolojileri Ofisi Ana Sayfası
Daha fazla Amerikan ev ve işletmesi her gün güneş ışığıyla çalıştığı için, bu SHINES projeleri güneş enerjisinin güneş olmasa bile kullanılabilir olmasını sağlıyor. Gelişmekte olan enerji depolama kapasitesi, güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının ulusumuzun elektrik şebekesinde daha büyük bir rol oynamasını sağlayacaktır. Bu, esnek, güvenilir, esnek, güvenli, sürdürülebilir ve uygun maliyetli elektrik sağlayabilecek geleceğin ağını oluşturmaya çalışırken , Enerji Departmanının Izgara Modernizasyon İnisiyatifi’nin kritik bir bileşenidir .