Güneş Enerjisi Güneş ışığının% 26.1’ini Elektriğe Dönüştürür.

Yenilenebilir enerji kaynakları üzerinde hükümetler, işletmeler ve tüketicilerle elektrik üretmek için alternatif yollar arayan yeni bir dalga var. Erişilebilir güneş teknolojisini daha verimli hale getirmek için sürekli bir arayış olmuştur.

Japonya’daki Kaneka Corporation’ın bilim adamları, güneş hücrelerinin daha verimli hale getirilmesinde yeni bir çığır açan araştırmaya katkıda bulundular. Silikon güneş pillerinin foto-dönüşüm verimliliğini geliştirdiler. Onlar tarafından geliştirilen güneş pilleri, enerjinin yaklaşık% 26.3’ünü güneş ışınlarından elektriğe çevirebilir. Ağaç yaprakları güneş ışığını enerjiye çevirir mi? Ağaç yapraklarının% 3 güneş ışığını enerjiye dönüştürebildiği gözlenmiştir.

Yeni güneş pillerini piyasaya sürmek için mevcut bir plan yoktur ve tüketiciler ve işletmeler biraz daha beklemek zorunda kalacaktır. Bu arada, bilim adamları ekibi bu hücreleri toplayıp canlı güneş hücrelerine dönüştürmek için araştırma yapıyor ve çalışıyorlar. Bu hücrelerin 2020 civarında mevcut olabileceği bildirilmiştir.

Güneş ışınlarını elektriğe dönüştürmek ve silikon güneş pillerini daha verimli hale getirmek için büyük adımlar atılıyor. Kaynaklara göre, güneş panelleri ile üretilecek fotovoltaik elektriğin 2050 civarında küresel birincil enerjinin% 20’sinden fazlasını oluşturduğu bildiriliyor.

Yenilenebilir enerji kaynakları tüketicilerin ve işletmelerin sadece elektrik maliyetlerini azaltmakla kalmayıp aynı zamanda küresel ısınmayı azaltmaya da katkıda bulunmalarına yardımcı olacaktır.